Stawoz

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna jest systemem wymiany powietrza z możliwością odzyskiwania ciepła.

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna dostarcza do budynku świeże powietrze i usuwa z niego powietrze zanieczyszczone. Dzięki zastosowanym systemom to użytkownik decyduje o działaniu wentylacji mechanicznej i ma możliwość regulacji przepływu powietrza. Kolejnym plusem jest możliwość zastosowania odzysku ciepła, co dodatkowo może obniżyć koszty ogrzewania budynku.
Dużym plusem wentylacji mechanicznej jest to, że działa bez względu na warunki atmosferyczne i na różnicę temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz. Wentylacja mechaniczna pozwala także na odzyskiwanie ciepła dzięki wykorzystaniu rekupatora, dzięki czemu dodatkowo obniżają się koszty ogrzewania budynku.

 Gdy wentylacja mechaniczna wykonana jest fachowo może znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej. Jest to również rozwiązanie bardziej komfortowe i bezpieczne – wymienione powietrze przepływając przez instalację jest filtrowane dzięki czemu do pomieszczeń nie dostaną się zanieczyszczenia z zewnątrz.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy