Stawoz

Ocieplenie celulozą

Ocieplenie celulozą

Nowoczesne izolacje dachu dla domu oraz firmy

Oferujemy skuteczne wdmuchiwane ocieplenie celulozą oraz innymi materiałami sypkimi

Jesteśmy firmą specjalizującą się technologii dociepleń dla gospodarstw domowych oraz firm z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pracujemy na sprawdzonym sprzęcie i najlepszych surowcach. Naszym dostawcą celulozy do ociepleń jest firma Termex-Fiber będąca jednym z najstarszych producentów wełny celulozowej na polskim rynku.

Ocieplenie celulozą – dlaczego warto?

Ocieplenie celulozą zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Znana w wielu krajach od lat technologia szturmem wdziera się na polski rynek. Tzw. wełna celulozowa wytwarzana jest z makulatury w ramach recyklingu charakteryzuje się:

  • wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej - lambda (λ) na poziomie 0,038-0,039 – chroni zarówno przed przemarzaniem zimą jak i nagrzewaniem w okresie letnim.
  • doskonałymi właściwościami tłumienia dźwięków - dzieki wysokiej gęstości  oraz swojej strukturze ocieplenie celulozą jest kilkukrotnie lepszą bariera akustyczną niż tradycyjna wełna.
  • wyjątkowym poziomem szczelności – bezspoinowa instalacja czyli wdmuchiwanie ocieplenia zapewnia dokładne wypełnienie wszystkich szczelin niwelując tzw. mostki termiczne. Nie wymaga również paroizolacji oraz wybacza błędy związane z jej nieszczelnością
  • działaniem ochronnym dla elementów dachu – celuloza absorbuje wilgoć chroniąc drewniane elementy dachu. Chroni przed pleśnią i grzybem dzięki specjalnej impregnacji
  • ognioodpornością – mimo iż włókna celulozowe powstają z makulatury, to w procesie produkcji podlegają one pełnej impregnacji, która zapewnia jej klasę B reakcji na ogień.
  • szybkim wykonaniem bez odpadów - wdmuchiwanie  celulozy za pomocą pomp pod ciśnieniem to wyjątkowo szybki proces po którym nie pozostają problematyczne dla klienta odpady jak w przypadku wełny czy styropianu.
  • bezpieczeństwem dla człowieka - nie podrażnia skóy i jest bezpieczna dla alergików. Nie zawiera igieł szklanych a także posiada atest PZH

Jeżeli poszukujecie Państwo doświadczonej i sprawnej ekipy do ocieplenia celulozą, zachęcamy do kontaktu z nami.

 

celuloza ocieplenie

ocieplenia celuloza

celuloza ocieplenie opinie

celuloza ocieplenie poddasza

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy