Stawoz

Izolacje

Izolacje

Izolacje przemysłowe

Prawidłowe zaprojektowane i rzetelnie wykonane izolacje to nie tylko komfort przebywania w budynku. To także znaczna oszczędność kosztów eksploatacji. Niepoprawne wykonane izolacje mogą bowiem poskutkować tym, że marnowane jest nawet do 70% energii przeznaczanej na dogrzanie budynku! Wykonane przez odpowiednich fachowców izolacje będzią służyły nawet przez dziesiątki lat, a koszt ich realizacji z pewnością zwróci się w czasie. Nie należy zapominać, że poprawnie wykonane izolacje to te, które cechują się odpowiednią przepuszczalnością pary wodnej i eliminują problem z wilgocią wewnątrz budynku.

Izolacje termiczne

Realizujemy kompleksowy montaż izolacji termicznych – od projektu aż po finalny odbiór,...

Izolacje przewodów wentylacyjnych

Realizujemy kompleksowy montaż izolacji przewodów wentylacyjnych od projektu po finalną...

Izolacje instalacji wewnętrznych

Izolowanie wszelkich instalacji znajdujących się wewnątrz budynku również wpływa na rac...

Izolacje zimnochronne i ciepłochronne

Profesjonalne izolacje chłodu i ciepła technologicznego.

Izolacja zbiorników

Najwyższej klasy izolacja zbiorników

Izolacje wysokotemperaturowe

Profesjonalny montaż izolacji wysokotemperaturowych dla przemysłu

Ocieplenie celulozą

Nowoczesne izolacje dachu dla domu oraz firmy

Profesjonalne izolacje przemysłowe

W firmie Stawoz wykonujemy fachowe izolacje przemysłowe różnego rodzaju przy użyciu wełny mineralnej, kauczuku oraz tubolitu. Nie są to tylko tradycyjne izolacje termiczne budynków, ale także izolacje przewodów wentylacyjnych, instalacji wewnętrznych oraz izolacje zimnochronne i ciepłochronne.

Wykonane przez rzetelnych fachowców izolacje to komfort osób przebywających w budynku, ogromna oszczędność środków przeznaczanych na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz, a także brak szkodliwej wilgoci. Warto więc zainwestować w profesjonalne rozwiązania i wykonanie izolacji powierzyć fachowcom.

Izolacje przemysłowe i ich możliwości

Praktycznie każda z gałęzi przemysłu do swojej pracy potrzebuje określonych instalacji. Niestety zarówno pracę poszczególnych maszyn, jak i całych systemów, w tym produkcyjnych, zakłóca wiele z zewnętrznych czynników, w tym związanych z warunkami atmosferycznymi. Na tę okoliczność konstruuje się i udoskonala rozmaite instalacje przemysłowe. Tworzy także konkretne ich typy, by ostatecznie zostały dopasowane do potrzeb danej branży, miejsca, w którym mają spełniać swoje zadania, jak i podlegających im urządzeń/systemów.

Izolacje przemysłowe termiczne i akustyczne

Izolacje przemysłowe znajdujące swoje miejsce w przemyśle, to między innymi technologia chroniąca przed zmiennymi warunkami temperaturowymi. Rolą takiego rozwiązania jest utrzymanie pożądanych warunków temperaturowych, które są niezbędne do przechowywania czy też transportowania wrażliwych surowców i produktów.

W wielu branżach znaczenie ma ochrona akustyczna. Izolacje akustyczne są konstruowane w taki sposób, by zapewniać bezpieczne pod względem akustyki, warunki dla pracowników, ale i uwzględniając, że niektóre maszyny czy urządzenia przestają pracować w należyty sposób, gdy zaczynają zmagać się z falami akustycznymi.

HVAC i wykorzystanie różnorodnych materiałów

Istnieją również izolacje przemysłowe, tak zwane HVAC, które to obejmują wentylację, ogrzewanie oraz klimatyzację. W grę wchodzi w tym przypadku zabezpieczenie przed zimnem i ciepłem, a także ochrona przeciwpożarowa. Ostatecznie osiąga się efekt w postaci odpowiedniego spełniania ról, w przypadku poszczególnych instalacji, ale i zachowania maksymalnego bezpieczeństwa.

Izolacje przemysłowe wykorzystują różnorodne materiały, między innymi watę szklaną, wełnę mineralną, szkło spienione oraz piankę poliuretanową. Ta ostatnia jest wybierana dotąd najczęściej, ponieważ wykazuje szereg pożądanych cech, a przy tym sprawdza się, jako efektywny izolator termiczny. Swoje miejsce znajduje zatem w izolacji rurociągów, zbiorników, hal produkcyjnych oraz magazynowych, a także w instalacji chłodniczych czy też przemysłowych.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy