Stawoz

Izolacje przewodów wentylacyjnych

Izolacje przewodów wentylacyjnych

Realizujemy kompleksowy montaż izolacji przewodów wentylacyjnych od projektu po finalną realizację.
Profesjonalizm oraz najwyższa jakość realizacji gwarantowana.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami.

Czemu służy izolowanie przewodów wentylacyjnych?

Ten rodzaj izolacji wyrównuje temperaturę miedzy przewodem wentylacyjnym, a pomieszczeniem, a także tłumi hałas i drgania.

zolacje przewodów wentylacyjnych służą wyrównaniu temperatury między przewodem, a pomieszczeniem. Dzięki zastosowaniu izolacji nie mamy do czynienia ze skraplaniem się pary wodnej na powierzchni przewodu, co jest częstym skutkiem wspomnianej różnicy temperatur.

W przypadku izolacji przewodów wentylacyjnych dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że powłoka izolacyjna oprócz wyrównania temperatur tłumi także hałas i drgania, które bardzo łatwo niosą się przez puste, blaszane przewody powodując często dyskomfort użytkowników budynków. Niezależnie, czy jest to hałas generowany przez wentylator, czy „przesyłanie” dźwięków z pomieszczenia do pomieszczenia – dobrze dobrana izolacja z pewnością je stłumi niezależnie od źródła powstawania.

Izolacje przewodów wentylacyjnych powinny być wykonywane z materiałów ognioodpornych, które w przypadku zaprószenia ognia w budynku nie pozwolą na zniszczenie sieci wentylacyjnej. Niezabezpieczona blacha deformuje się na skutek wysokiej temperatury, co w trakcie pożaru może mieć bardzo poważne konsekwencje, a z pewnością będzie kosztowne w naprawie. 

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy