Stawoz

Montaż świetlików

Montaż świetlików

Wykonujemy fachowy montaż świetlików, które są niekiedy jedynym sposobem zapewnienia dostępu do światła dziennego w budynku.

Fachowy montaż wyłazów, świetlików oraz klap dymowych.

Świetliki dachowe są jednym z najpopularniejszych i najlepszych sposobów doświetlania wnętrz światłem naturalnym. Zastosowanie świetlików dachowych jest niekiedy jedynym rozwiązaniem by do budynku dostawało się dzienne światło – jak chociażby w domach z użytkowym poddaszem, czy w budynkach, takich jak korytarze centrów handlowych. Udowodnione jest, że dostęp do naturalnego światła słonecznego poprawia samopoczucie oraz wydajność ludzi przebywających w pomieszczeniu (co jest niezwykle ważne w przypadku biur, magazynów, czy punktów usługowych).

Fachowy montaż świetlików jest niezwykle ważny ze względu na ryzyko powstania nieszczelności i podciekania wody, która po oddaniu budynku do użytku może przysporzyć wielu kłopotów. Nasza doświadczona ekipa wykonuje montaż świetlików dachowych od lat – naszymi klientami są zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Pracujemy przy montażu świetlików dachowych w małych domach, a także wielkich kompleksach budynków.

Wykonujemy również montaż wyłazów oraz klap dymowych, które są elementami ochrony przeciwpożarowej. Pracujemy na najlepszych materiałach i korzystamy z rozwiązań wiodących marek – naszym klientom zawsze polecamy najkorzystniejsze możliwe rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i zasobności portfela. 

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Montaż świetlików – komfortowo i z uwzględnieniem aranżacji

Montaż świetlików ma na celu przede wszystkim doświetlenie konkretnych powierzchni. Nie jest to jednak jedyna możliwość, jaką oferuje takie rozwiązanie. Użytkownicy obiektów, w których swoje miejsce znajdą świetliki, zyskują na doświetleniu, a jednocześnie ciekawej aranżacji. Estetyka ma ogromne znaczenie dla architektury każdego budynku, nie tylko mieszkalnego, a jednocześnie wpływa na komfort użytkowania wybranych przestrzeni. Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniem, które jest korzystne pod wieloma względami.

Obiekty bez okien?

Wiele obiektów nie pozwala na zastosowanie standardowych rozwiązań w postaci okien. Z kolei budynki, w których goszczą duże okna panoramiczne, zapewniają estetykę i ciekawy efekt aranżacyjny, ale nie gwarantują niestety należytego poziomu doświetlenia, który jest wciąż kluczowym aspektem. Montaż świetlików oferuje to wszystko, czego potrzebuje każdy obiekt, niezależnie od spełnianych funkcji.

Świetliki doskonale doświetlają pomieszczenia czy duże powierzchnie, chociażby pośród obiektów magazynowych, handlowych, produkcyjnych. Mimo mniejszej rozmiarowo konstrukcji niż odpowiadające im tradycyjne okna, są w stanie zaoferować tę samą ilość światła, na co wpływa ich specyficzna budowa. Jest to rozwiązanie również oszczędniejsze i bardziej ekologiczne, bo nie wymaga stosowania żadnych mechanizmów pobierających energię elektryczną.

Wyłazy dachowe a montaż świetlików

Innym rozwiązaniem, które spełnia te same funkcje, co punktowe świetliki, ale nie tylko, są wyłazy dachowe. Montaż wyłazów ma miejsce w przypadku, gdy zachodzi konieczność stworzenia bezpiecznego sposobu wyjścia na dach. W celu konserwacji, naprawy usterek czy czynności podejmowanych przy kominach. Wyłazy dachowe zatem doświetlają, podobnie jak świetliki, ale i stają się bezpiecznym wyjściem na dach. Ponadto pod względem estetycznego wykonania już dawno przestały przypominać swoje pierwotne odpowiedniki, dzięki czemu nie szpecą, co dotąd stanowiło jedno z kryterium odrzucania tego pomysłu.

Nasi klienci

Nasi partnerzy