Stawoz

Montaż klap odcinających

Montaż klap odcinających

Klapy odcinające montuje się na przewodach wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych, by odciąć strefę pożarową.

W jakim celu wykonuje się montaż klap odcinających?

Klapy odcinające to bardzo ważny element zabezpieczenia przeciwpożarowego.  Montaż klap odcinających wykonuje się w przewodach wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych, by w przypadku pożaru zamknąć strefę, w której powstał. Ma to chronić przed przedostawaniem się płomieni i trującego dymu przez system wentylacyjny i zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru. Klapy odcinające, by odpowiednio zabezpieczać strefy pożarowe, powinny charakteryzować się odpowiednią odpornością ogniową. Typowa klapa odcinająca zbudowana jest z obudowy metalowej, w której znajduje się materiał ognioodporny. Do każdej klapy montowany jest oczywiście element sterujący, którego zadaniem jest zamknięcie jej w sytuacji zagrożenia Obowiązek montażu klap odcinających jest regulowany prawnie.

By zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego w budynkach, w których wykonujemy montaż klap odcinających, korzystamy wyłącznie z atestowanych produktów wiodących na rynku producentów. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie zabezpieczeń przeciwpożarowych dlatego montaż klap odcinających wykonujemy fachowo, ponieważ mamy świadomość, że są one elementem systemu, od którego zależeć może zdrowie i życie ludzi.

Filmy

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy