Stawoz

Systemy sygnalizacji pożaru

Systemy sygnalizacji pożaru

Skuteczny system sygnalizacji pożaru umożliwia wykrycie zaprószonego ognia jeszcze przed rozprzestrzenieniem się pożaru.

Jak działają systemy sygnalizacji pożaru?

Instalacja systemu alarmu pożaru jest najskuteczniejszą metodą umożliwiającą wykrycie zaprószonego ognia zanim zdąży się on rozprzestrzenić. Nowoczesne alarmy pożarowe pozwalają na szybkie i precyzyjne wykrycie źródła pożaru jeszcze przed pojawieniem się pierwszych płomieni, co pozwala na stłumienie ognia w zarodku.

Systemy sygnalizacji pożaru to sieć czujek pożarowych połączonych z centralą alarmową oraz sygnalizatorami. Czujki pożarowe rozmieszcza się w różnych pomieszczeniach budynku. Mogą reagować na wzrost temperatury, wystąpienie dymu lub pojawienie się płomieni w ich obszarze działania. Informacja o wykrytym niebezpieczeństwie natychmiast przekazywana jest do centrali. Ta z kolei alarmuje odpowiednie służby.
W zależności od zaawansowania technologicznego systemy sygnalizacji pożaru mogą jedynie alarmować o zagrożeniu, przesyłać informację do najbliższej jednostki Państwowej Straży Pożarnej albo nawet sterować automatycznie drzwiami, czy instalacją oddymiającą.

System sygnalizacji pożaru gwarantuje natychmiastowe wykrycie wznieconego ognia, co może zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru i szybkim stłumieniem go na etapie, gdy nie zagraża jeszcze ludziom ani konstrukcji budynku.
Instalowane przez nas systemy sygnalizacji pożaru dobieramy w zależności od potrzeb danego budynku oraz preferencji inwestora. Wszystkie wybierane przez nas systemy sygnalizacji pożaru spełniają wszelkie normy, są w pełni sprawne i odpowiednio spełniają swoją funkcję gwarantując bezpieczeństwo.  

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy