Stawoz

Systemy oddymiania klatek schodowych

Systemy oddymiania klatek schodowych

Montujemy niezawodne systemy oddymiania od projektu po finalny odbiór.
Profesjonalizm oraz najwyższa jakość realizacji gwarantowana.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami.

Dlaczego systemy oddymiania klatek schodowych są tak ważne?

Za oddymianie klatek schodowych odpowiedzialne są specjalne systemy oddymiania, w skład których wchodzą czujki dymowe, otwory oddymiające oraz ręczne przyciski oddymiania.

Systemy oddymiania klatek schodowych należą do najważniejszych elementów czynnej ochrony przeciwpożarowej. Według statystyk ponad 90% wszystkich ofiar pożarów umiera w skutek zatrucia toksycznymi gazami znajdującymi się w dymie. Zadymienie powoduje także znaczne straty materialne – toksyczne związki wnikają głęboko w ściany, a ich zapach jest bardzo trudny do usunięcia.

Skuteczne systemy oddymiania klatek schodowych umożliwiają szybkie usunięcie dymu dzięki czemu lotne, toksyczne związki chemiczne są mniej stężone i szkodliwe dla ludzi. Systemy oddymiania gwarantują także większą widoczność i sprawniejsze przeprowadzenie ewakuacji ludzi z płonącego budynku.

Systemy oddymiania klatek schodowych to otwory oddymiające sterowane elektrycznie oraz czujki dymowe. Całość uruchamiana jest przez centralę oraz dodatkowo przez rozmieszczone w budynku ręczne przyciski oddymiania.  Nowoczesne systemy oddymiające to również dodatkowe klapy doprowadzające świeży powietrze do budynku

Nowoczesne systemy oddymiania

Systemy oddymiania najnowszej generacji charakteryzują się szybkim, w pełni automatycznym aktywowaniem się w oparciu o niezawodne czujki pożarowe. Systemy takie są stale monitorowane cyfrowo by weryfikować swój stan gotowości. Są również powiązane z innymi systemami nowoczesnych obiektów pozwalając na kompleksowe zarządzanie ich infrastrukturą. Jest to szczególną wartością w nowoczesnych systemach oddymiania, które charakteryzują się wysoką kompatybilnością, a ich poszczególne elementy są dobrane w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy