Stawoz

Symulacje oddymiania obiektów w czasie pożaru

Symulacje oddymiania obiektów w czasie pożaru

Symulacja oddymiania pozwala na precyzyjne przygotowanie systemów oddymiania i zaoszczędzenie przy tym znacznych nakładów.

Po co przygotowuje się symulacje oddymiania obiektów w czasie pożaru?

Symulacje oddymiania obiektów tworzy się na tej samej zasadzie, co symulacje pożarów. Symulacja umożliwia precyzyjne przygotowanie projektu lub potwierdzenie poprawności zastosowanych rozwiązań. Pozwalają także zaoszczędzić znaczne nakłady, które mogłyby zostać przeznaczone na nieefektywne lub zwyczajnie zbędne systemy oddymiania danego budynku.

Szacuje się, że ok. 90% ofiar pożarów to osoby, które zmarły wskutek zatrucia toksycznym dymem, dlatego oddymianie to niezwykle ważna kwestia, którą trzeba perfekcyjnie dopracować na etapie projektowania budynku. Skuteczny system oddymiania uniemożliwia napływanie szkodliwego dymu do dróg ewakuacyjnych, co ratuje zdrowie i życie ludzi, a także nie ogranicza widoczności podczas akcji ratunkowej.

W naszej firmie realizujemy bardzo precyzyjne symulacje komputerowe oddymiania budynków w trakcie pożaru przy zastosowaniu siatki przestrzennej o rozmiarze 7 cm. Korzystamy z najnowszego oprogramowania Fire Dynamic Simulator.

Więcej informacji o symulacjach komputerowych oddymiania obiektów w czasie pożaru tutaj. – link do zakładki.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy