Stawoz

Izolacja zbiorników

Izolacja zbiorników

Najwyższej klasy izolacja zbiorników

Izolacja zbiorników

Zbiorniki przemysłowe występują w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, a ich izolacja zależy nie tylko od gabarytów, ale także od rodzaju i temperatury przechowywanych wewnątrz substancji.

Dlaczego tak istotna jest wysokiej klasy izolacja zbiorników?

Kompleksowa izolacja zbiorników zawierających różnego typu substancje to jedno z podstawowych wymagań stawianych nowoczesnym przedsiębiorstwom produkcyjnym. Temperatura surowców powstających lub przechowywanych w zakładach przemysłowych często znacznie różni się od temperatury swojego otoczenia – właśnie dlatego tak istotna jest powszechnie stosowana w rolnictwie, zakładach przemysłu spożywczego, fabrykach czy montowniach izolacja zbiorników. Jej zastosowanie minimalizuje straty ciepła i pozwala utrzymać optymalną temperaturę zawartości zbiornika, gwarantując prawidłowy przebieg procesów. W celu zagwarantowania izolacji pełnej skuteczności, należy dostosować ją do charakteru zabezpieczanych kontenerów i przechowywanych w nich substancji – także chemicznych.

Izolacja zbiorników – jak wybrać najlepszą?

W zależności od charakteru ośrodka przemysłowego, jak i jego struktury, izolacja zbiorników wodnych, gazowych i paliwowych może przyjmować różnorodne kształty i rozmiary. Do jej wykonania stosowane są najczęściej wełna mineralna, szklana lub ceramiczna, otuliny PUR i PIR czy kauczuk syntetyczny. Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, dachy zbiorników powinny zostać zabezpieczone sztywnymi płytami izolacyjnymi o doskonałych właściwościach termicznych, ale też mechanicznych. Ściany natomiast wymagają płyt o indywidualnie dobranej gęstości, które mocowane są za pomocą spawanych szpilek i dodatkowo oblachowane. Inne rozwiązanie może stanowić wykonanie powłoki polimocznikowej metodą natryskową – gwarantującą powstanie jednolitej, bezspoinowej powierzchni o doskonałych parametrach izolacyjnych. Zastosowanie tej technologii sprawdza się doskonale niezależnie od gabarytów zbiornika, a do tego można poddawać ją wpływowi agresywnych chemikaliów lub ścieków, na które jest uodporniona.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Szukasz profesjonalnych rozwiązań ppoż?

Jak działamy?

1
Analiza potrzeb
Projektując zabezpieczenia pożarowe, czy inne realizacje dokonujemy drobiazgowej analizy, by jak najlepiej dostosować założenia do realnych potrzeb klienta.
2
Dostosowanie projektu
Każdą realizację dopasowujemy do wymagań inwestora, wymogów bezpieczeństwa i przepisów obowiązującego prawa.
3
Zakup i transport materiałów
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kontaktom handlowym kupujemy materiały w najkorzystniejszych cenach. Inwestor nie musi się zajmować zaopatrzeniem.
4
Terminowa realizacja
Dzięki doświadczonej ekipie oraz elastycznym godzinom pracy zabezpieczenia przeciwpożarowe i inne projekty realizujemy terminowo.
5
Dokumentacja techniczna
Jedynym z ostatnich etapów jest wykonanie specjalistycznej dokumentacji pozwalającej na odbiór budynku.
6
Gwarancja odbioru
Nasza praca to gwarancja odbioru budynku przez Państwową Straż Pożarną i legalne uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nasi klienci

Nasi partnerzy